Objednávky na tel: +420 244 461 431 nebo email : rehabilitace@rehamed.cz

Fyzioterapie je obor zdravotnické činnosti zaměřený na diagnostiku a terapii poruch pohybového systému. Prostřednictvím pohybu a dalších fyzioterapeutických postupů cíleně ovlivňuje funkce ostatních systémů včetně funkcí psychických.

 

Cílem fyzioterapie je zachování a obnovení optimální funkce pohybového systému.

 

K pohybové diagnostice používá fyzioterapie speciální kineziologické postupy a testy, fyzikální měření ke stanovení rozsahu pohybu v kloubech a stupně svalové síly, vyhodnocení pohybových vzorů, posturálního

a lokomočního chování klienta. Diagnostické postupy vedou ke stanovení terapeutického plánu, ergonomickému poradenství.

 

K terapii používá fyzioterapie neinvazivní léčebné prostředky fyzikální povahy. Je to především pohyb a to aktivní i pasivní, mechanické podněty, gravitace, teplo, chlad, tlakové a vztlakové síly vodního prostředí uplatněné ve speciálních postupech, metodách a konceptech pohybové, manuální a reflexní terapie. Jako doplňující prostředky využívá fyzioterapie i podněty ostatních fyzikálních médií z arteficiálních zdrojů (jako účinky mechanické a světelné energie, elektrického a magnetického pole).

 

Fyzioterapie vyžaduje aktivní přístup klienta k léčbě. Jen výjimečně postačí jednorázový zásah terapeuta k úplnému odstranění obtíží. Klient se významně podílí na své léčbě prováděním doporučených cvičení a dodržením určitých opatřeních v běžných denních činnostech a pohybovém  režimu!

Fyzioterapie může být poskytována pouze fyzioterapeutem s patřičným odborným vzděláním.

Odborná způsobilost k výkonu povolání fyzioterapeuta se získává absolvováním akreditovaného zdravotnického magisterského nebo bakalářského studijního oboru. Fyzioterapeuté pracují dle indikace lékaře, ale pracují samostatně, a na základě vlastní diagnostiky optimálně kombinují dle aktuálního stavu klienta základní a speciální terapeutické postupy.

 

Každý fyzioterapeut je všeobecně vzdělán a v zájmu dalšího odborného růstu v oboru má možnost vzdělávat se dále formou specializačních kurzů. Obor fyzioterapie se neustále vyvíjí, tak jako většina lékařských oborů.

 

 

Ordinační hodiny

PO     7:00 -20:00

ÚT      7:00 - 18:00

ST      7:00 - 20:00

ČT      7:00 - 18:00

PÁ     7:00 - 15:00

Poskytované služby

Kde nás najdete

Nad malým mýtem 1402/02, Praha 4 , email : rehabilitace@rehamed.cz           Tel.: 244 461 347

Najdete nás ZDE

LÉKAŘI

Budou se Vám věnovat zkušení lékaři a fyzioterapeuti dle domluvených časových rehabilitačních hodin

Poslední pacient bude přijat k terapii 30 minut před koncem provozní doby.

Jak postupovat

1

příprava

Je nutné, aby si každý potencionální klient připravil kartičku pojištěnce a stručnou formulaci svých zdravotních problémů.

3

Návštěva

Po dohodě s naší asistentkou na vhodném čase, pacient navštíví odborné pracoviště, kde se mu budou věnovat naši odborníci.

2

OBjednání

Pacient má možnost individuálního objednání

v čase, který mu bude nejvíce vyhovovat.

Adresa

Nad Malým mýtem 1402/2

Praha 4 - Bráník, 147 00

Telefon

+420 244 461 347

Copyright © 2016, Centrum Rehamed s.r.o.